Ignorer kommandoer på båndet
Gå til hovedindhold
Topbanner
Visninger

Aktiviteter

Uge   Aktivitet Periode Sted UDIR Deltagere
Februar 2019
UGE 7 Lovpligtig uddannelse, modul 2, værnsfælles
Relevant for: Alle
Type: LPU
15. februar 2019 kl. 16.00 - 24. februar 2019 kl. 17.00 HDNJY
1045
Max: 40
Tilmeldte: 17
UGE 9 LPU1 - Signaltjeneste - del 1
Type: LPU
26. februar 2019 kl. 18.30 - 21.30 HDNJY
Bygn. N28
1000
Max: 15
Tilmeldte: 3
Marts 2019
UGE 9 Iklædning
Relevant for: pohvkran
Type: Iklædning
01. marts 2019 kl. 06.30 - 12.00 POHVKRAN
Kavalerivej 9, 8930 Randers
1000
Min: 3
Max: 5
UGE 10 LPU 1: Aften 8 - "HJV.DK"
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
05. marts 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
Tilmeldte: 6
UGE 10 LPU 1: Aften 7 ( se LPU aften 8 istedet for. Samme dato ) (Aflyst)
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
05. marts 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
UGE 10 INST møde LPU 1
Type: Funktionsuddannelse
06. marts 2019 kl. 19.00 - 21.30 HDFYN
HDFYN
1000
Min: 1
Max: 20
Tilmeldte: 5
UGE 10 Lovpligtig uddannelse, modul 2, værnsfælles
Type: LPU
08. marts 2019 kl. 17.00 - 17. marts 2019 kl. 13.00 UDCSJ
Vordingborg Kaserne
1045
Min: 16
Max: 40
Tilmeldte: 21
UGE 11 LPU1 - Signaltjeneste - del 2
Type: LPU
12. marts 2019 kl. 18.30 - 21.30 HDNJY
Bygn. N28
1000
Max: 15
Tilmeldte: 1
UGE 11 LPU 1 Dag 1
Relevant for: Alle nye
Type: LPU
13. marts 2019 kl. 18.00 - 22.30 HVKRNN
1000
Min: 2
Max: 24
Tilmeldte: 4
UGE 11 ll PODEL / POGRP / UDDGRP
Relevant for: II PODEL / UDDANNELSESGRUPPEN
Type: LPU
13. marts 2019 kl. 19.00 - 21.30 POHVKROS
Roskilde HjemmeværnsgårdLokale ENO
1000
Min: 4
Max: 12
Tilmeldte: 6
UGE 11 Lovpligtig uddannelse, modul 1 (Aflyst)
Type: LPU
13. marts 2019 kl. 19.00 - 17. marts 2019 kl. 16.00 UDCFS
Søgårdlejren
1000
Min: 10
Max: 20
UGE 11 Lovpligtig uddannelse, modul 1 del 1/2
Type: LPU
15. marts 2019 kl. 17.00 - 17. marts 2019 kl. 16.00 HDNJY
Tranum Strand Strandvejen 83 9460 Brovst
1000
Min: 15
Max: 25
Tilmeldte: 2
UGE 11 LPU 1 1/2
Type: Uddannelse, Internationalt
15. marts 2019 kl. 18.00 - 17. marts 2019 kl. 15.00 HDSSJ
1000
Min: 10
Max: 30
Tilmeldte: 6
UGE 11 Lovpligtig uddannelse, modul 1 - Del 1 af 2
Type: LPU
15. marts 2019 kl. 19.00 - 16. marts 2019 kl. 22.00 HDKBH
Svanemøllens Kasserne Ryvangs Alle 1 2100 København Ø Lokale BOPA (DST bygningen)
1000
Min: 5
Max: 15
Tilmeldte: 10
UGE 11 UGE 12 - LPU 3
Type: LPU
16. marts 2019 kl. 08.00 - 22. marts 2019 kl. 17.00 HDFYN
1046
Min: 6
Max: 24
Tilmeldte: 11
UGE 11 Intro "Tjeneste i Hjemmeværnet" for HDSEJ 1.
Relevant for: Alle nye medlemmer i Hjemmeværnet som skal igennem den Lovpligtige uddannelse.
Type: LPU
16. marts 2019 kl. 09.00 - 17.00 HDSEJ
HDSEJ domicil Niels Finsensvej 4 7100 Vejle Støvlerummet
1000
Min: 5
Max: 15
Tilmeldte: 3
UGE 12 ll PODEL / POGRP / UDDGRP
Relevant for: II PODEL / UDDANNELSESGRUPPEN
Type: LPU
20. marts 2019 kl. 19.00 - 21.30 POHVKROS
Roskilde HjemmeværnsgårdLokale ENO
1000
Min: 4
Max: 12
Tilmeldte: 1
UGE 12 UGE 12 LPU LPU 4
Type: LPU
23. marts 2019 kl. 08.00 - 24. marts 2019 kl. 11.00 HDFYN
HDFYNVibelundvej 705200 Odense V
1030
Min: 5
Max: 24
Tilmeldte: 7
UGE 13 LPU1 - Signaltjeneste - del 3
Type: LPU
26. marts 2019 kl. 18.30 - 21.30 HDNJY
Bygn. N28
1000
Max: 15
Tilmeldte: 1
UGE 13 LPU 1 Dag 2
Relevant for: Alle nye
Type: LPU
27. marts 2019 kl. 18.00 - 22.00 HVKRNN
1000
Min: 2
Max: 24
Tilmeldte: 4
UGE 13 LPU 1 Dag 3
Relevant for: Alle nye
Type: LPU
28. marts 2019 kl. 18.00 - 22.00 HVKRNN
1000
Min: 2
Max: 24
Tilmeldte: 4
UGE 13 Tordenbrag III øvelse
Relevant for: Aktive POHVK-SKR
Type: Øvelse
29. marts 2019 kl. 17.00 - 31. marts 2019 kl. 15.00 POHVKSKR
1000
Min: 20
Max: 100
Tilmeldte: 16
UGE 13 LPU 1 2/2
Type: Uddannelse, Internationalt
29. marts 2019 kl. 18.00 - 31. marts 2019 kl. 15.00 HDSSJ
1000
Min: 10
Max: 30
Tilmeldte: 5
UGE 13 Lovpligtig uddannelse, modul 1 - Del 2 af 2
Type: LPU
30. marts 2019 kl. 08.00 - 31. marts 2019 kl. 01.00 HDKBH
Svanemøllens Kasserne Ryvangs Alle 1 2100 København Ø Lokale BOPA (DST bygningen)
1000
Min: 5
Max: 15
Tilmeldte: 8
UGE 13 Uddannelsesdag LPU 1 (idræt, O-lære, SIGTJ, TJ HJV)
Relevant for: LPU 1
Type: Funktionsuddannelse
31. marts 2019 kl. 07.00 - 19.00 POHVKVES
1000
Min: 2
Max: 15
April 2019
UGE 14 LPU 1: Aften 1 - EKS - LEK 1 ORI - LEK 1 ORI - LEK 2
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
02. april 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
Tilmeldte: 3
UGE 14 Lovpligtig uddannelse, modul 2, værnsfælles
Type: LPU
05. april 2019 kl. 19.00 - 14. april 2019 kl. 16.00 UDCFS
Søgårdlejren
1045
Min: 10
Max: 40
Tilmeldte: 26
UGE 14 LPU 1 - DEL 1/3
Type: LPU
06. april 2019 kl. 08.00 - 22.00 HDFYN
HDFYN
1000
Min: 4
Max: 30
Tilmeldte: 4
UGE 15 LPU 1 Dag 4
Relevant for: Alle nye
Type: LPU
09. april 2019 kl. 18.00 - 22.30 HVKRNN
1000
Min: 2
Max: 24
Tilmeldte: 4
UGE 15 LPU 1: Aften 2 - EKS - LEK 2 ORI - LEK 2 ORI - LEK 3
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
09. april 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
Tilmeldte: 2
UGE 15 ll PODEL / POGRP / UDDGRP
Relevant for: II PODEL / UDDANNELSESGRUPPEN
Type: LPU
10. april 2019 kl. 19.00 - 21.30 POHVKROS
Roskilde HjemmeværnsgårdLokale ENO
1000
Min: 4
Max: 12
UGE 15 LPU 1 - DEL 2/3
Type: LPU
13. april 2019 kl. 08.00 - 22.00 HDFYN
HDFYN
1000
Min: 4
Max: 30
Tilmeldte: 3
UGE 15 Lovpligtig uddannelse, modul 1
Relevant for: Nye medlemmer i hjemmeværnet
Type: LPU
13. april 2019 kl. 08.00 - 21.00 HVKHOB
1000
Min: 2
Max: 10
Tilmeldte: 1
UGE 16 KMP har lukket den 17. april
Relevant for: II PODEL / UDDANNELSESGRUPPEN
Type: LPU
17. april 2019 kl. 19.00 - 21.30 POHVKROS
Roskilde HjemmeværnsgårdLokale ENO
1000
Min: 4
Max: 12
UGE 17 LPU 1 Dag 5
Relevant for: Alle nye
Type: LPU
23. april 2019 kl. 18.00 - 22.30 HVKRNN
1000
Min: 2
Max: 24
Tilmeldte: 4
UGE 17 LPU 1: Aften 3 - EKS - LEK 3 SIG - LEK 1 SIG - LEK 2 SIG - LEK 3 SIG - LEK 4
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
23. april 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
Tilmeldte: 2
UGE 17 LPU 1 - DEL 3/3
Type: LPU
27. april 2019 kl. 08.00 - 22.00 HDFYN
HDFYN
1000
Min: 4
Max: 30
Tilmeldte: 2
Maj 2019
UGE 18 Lovpligtig uddannelse, modul 2, værnsfælles
Type: Funktionsuddannelse
03. maj 2019 kl. 18.00 - 12. maj 2019 kl. 16.00 UDCSJ
Christiansminde
1045
Min: 16
Max: 40
Tilmeldte: 14
UGE 19 LPU 1: Aften 4 - EKS - LEK 4 SIG - LEK 5 SIG - LEK 6 SIG - LEK 7 SIG - LEK 8
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
07. maj 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
UGE 19 ll PODEL / POGRP / UDDGRP
Relevant for: II PODEL / UDDANNELSESGRUPPEN
Type: LPU
08. maj 2019 kl. 19.00 - 21.30 POHVKROS
Roskilde HjemmeværnsgårdLokale ENO
1000
Min: 4
Max: 12
UGE 19 Lovpligtig uddannelse, modul 1 del 2/2
Type: LPU
10. maj 2019 kl. 18.00 - 12. maj 2019 kl. 16.00 HDNJY
Tranum Strand Strandvejen 83 9460 Brovst
1000
Min: 15
Max: 25
Tilmeldte: 2
UGE 19 Intro "Tjeneste i Hjemmeværnet" for HDSEJ 2.
Relevant for: Alle nye medlemmer i Hjemmeværnet som skal igennem den Lovpligtige uddannelse.
Type: LPU
11. maj 2019 kl. 09.00 - 17.00 HDSEJ
HDSEJ domicil Niels Finsensvej 4 7100 Vejle Støvlerummet
1000
Min: 5
Max: 15
Tilmeldte: 1
UGE 20 LPU 1: Aften 5 - EKS - LEK 5 HJV - LEK 1
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
14. maj 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
UGE 20 ll PODEL / POGRP / UDDGRP
Relevant for: II PODEL / UDDANNELSESGRUPPEN
Type: LPU
15. maj 2019 kl. 19.00 - 21.30 POHVKROS
Roskilde HjemmeværnsgårdLokale ENO
1000
Min: 4
Max: 12
UGE 21 LPU 1: Aften 6 - EKS - LEK 2 TJEK - LEK 1 TJEK - LEK 2
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
21. maj 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
UGE 21 Lovpligtig uddannelse, modul 1 - Del 1 af 2
Type: LPU
24. maj 2019 kl. 18.00 - 25. maj 2019 kl. 22.00 HDKBH
Svanemøllens Kasserne Ryvangs Alle 1 2100 København Ø Lokale BOPA (DST bygningen)
1000
Min: 5
Max: 15
Tilmeldte: 1
UGE 21 LPU 1: Weekend - EKS - LEK 7 EKS - LEK 8 IDR - LEK 1 IDR - LEK 2 IDR - LEK 3 IDR - LEK 4 ORI - LEK 4 SIG - LEK 9
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
25. maj 2019 kl. 09.00 - 17.15 UDDHVKNSJ

Lundehøjgaard

1000
Min: 3
Max: 12
Juni 2019
UGE 23 LPU 1: Aften 7 - ORI - LEK 7 TJEK - LEK 3
Relevant for: LPU 1 deltagere
Type: LPU
04. juni 2019 kl. 19.00 - 22.00 UDDHVKNSJ
Lundehøjgård
1000
Min: 3
Max: 12
UGE 23 Lovpligtig uddannelse, modul 1 - Del 2 af 2
Type: LPU
08. juni 2019 kl. 08.00 - 09. juni 2019 kl. 01.00 HDKBH
Svanemøllens Kasserne Ryvangs Alle 1 2100 København Ø Lokale BOPA (DST bygningen)
1000
Min: 5
Max: 15
Tilmeldte: 3
UGE 24 ll PODEL / POGRP / UDDGRP
Relevant for: II PODEL / UDDANNELSESGRUPPEN
Type: LPU
12. juni 2019 kl. 19.00 - 21.30 POHVKROS
Roskilde HjemmeværnsgårdLokale ENO
1000
Min: 4
Max: 12

Hjemmeværnskommandoen - Vordingborg Kaserne - Sankelmarksvej 26 - 4760 Vordingborg - Telefon: +45 7282 0000 - E-mail: hjk@hjv.dk - EAN:5798000201224